BAU Global çatısı altında yer alan BAU Uluslararası Berlin Üniversitesi ilk mezunlarını İç Mimarlık ve İşletme bölümlerinden verdi.

Berlin Sosyal Bilimler Merkezi Binası'nda gerçekleşen mezuniyet törenine BAU Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel, BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, BAU Uluslararası Berlin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dr. hc mult. Hans-Dieter Klingemann, Berlin Eyaleti Eğitim Müsteşarı Steffen Krach, Berlin Sosyal Bilimler Merkezi Başkanı ve araştırmacı Prof Dr. Jutta Allmendinger ile öğrenci ve veliler katıldı.

Törende, BAU Berlin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Klingemann'ın yanı sıra BAU Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel, Berlin Eyaleti Eğitim Müsteşarı Steffen Krach ve Berlin Sosyal Bilimler Merkezi Başkanı Prof Dr. Jutta Allmendinger de birer konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında BAU Global'in dünya üzerindeki üniversiteleriyle çalışmalarına devam ettiğini belirten BAU Global Başkanı Enver Yücel, "Berlin'deki bu üniversitenin hem kültürlerarası diyaloğa, hem ekonomik iş birliklerine, hem de Türk-Alman ilişkilerine aracı olmasını istiyoruz. 43 ülkeden öğrencinin burada oluşu ve BAU'nun önemli bir üyesinin burada faaliyetlerine devam etmesi çok önemli ve bizi mutlu eden bir gelişme. Ekonomide kurduğumuz güçlü bağları artık bilimde ve sanatta da daha ilerilere taşıyarak tüm dünyaya örnek olacak modeller kurmalıyız." şeklinde konuştu.

BAU Berlin Üniversitesi öğrencileri, İç Mimarlık, Ürün Tasarımı, Grafik Tasarımı, Görsel İletişim ve İşletmecilik lisans programlarını İngilizce dilinde öğrenirken, BAU Uluslararası Berlin'de, İstanbul'daki programlara paralel olarak İngilizce yürütülen eğitimler, İstanbul'dan gelen öğrencilere Berlin ve Almanya üzerine verilen genel eğitimler, Almanca dil dersleri, Almanya'dan gelen öğrencilere sunulan Türkçe dil dersleri ve çeşitli akademik etkinliklerle, çok dilli bir eğitim ortamı sağlanıyor.