Seçme Sınavı Başvuruları www.anadolu-uni.de adresli web sitesi üzerinden çevrimiçi (online) olarak 6 Mayıs 2013 günü mesai saati sonuna kadar yapılabilecektir.

Üniversitemizin Batı Avrupa Programlarında İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Dış Ticaret Turizm ve Otel İşletmeciliği, Halkla ilişkiler ve Tanıtım ve İlahiyat alanlarında lisans ve önlisans programları bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi’nin Almanya’da Berlin, Frankfurt, Hamburg, Köln, Münih ve Stuttgart’da, Almanya dışında Bern, Brüksel, Den-Haag, Londra, Paris ve Viyana’da sınav merkezleri bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi tüm bu hizmeti açık öğretim teknolojisi ile yürütmektedir.”

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Uzaktan Yükseköğretim Programları Seçme Sınavı Başvuruları www.anadolu-uni.de adresli web sitesi üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapılmaktadır.

6 Mayıs 2013 günü mesai saati sonuna kadar, başvuran öğrenci adayları 22 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak seçme sınavına katılabileceklerdir.

Yine Türkiye’deki mesleki ve teknik liselerden mezun olanlar için sınavsız önlisans ve bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar için sınavsız ikinci üniversite uygulaması üzerinden kayıt olma imkanı bulunmaktadır.

Seçme sınavına katılacak adayların, online başvuruları yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Başvuruyu tamamlayan adaylar çıktıyı aldıktan sonra sınava katılım giderini ödedikleri belgeyi Köln'de bulunan Batı Avrupa İrtibat Bürosuna göndereceklerdir. Seçme sınavına katılacak adayların bunların dışında başka bir belge göndermelerine gerek bulunmamaktadır.

DUYURULUR