Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programına 2017-2018 öğretim yılı yeni kayıt başvuruları internet üzerinden online olarak alınacaktır.

Kimler Başvurabilir:

  •     Avrupa ülkelerinden birinde  yerleşik  ve oturma iznine sahip olan vatandaş, soydaş veya Türkçe bilen yabancı uyruklu,
  •     Türkiye’ de ortaokulu veya ilköğretim okulunu bitiren,
  •     Türkiye’ de genel lise, meslek lisesi veya dengi bir okula devam ederken tasdikname ile ayrılan,
  •     Yurtdışında (yaşadığı Avrupa Ülkesinde) öğrenim görüp denklik yaptırmış ve denklik sonucu lise mezunu olmadığı anlaşılan (denkliğinde meslek lisesi yazanlar da dâhil.)

kişiler, başvuruda bulunabilir.

 

Başvurular nereye ve nasıl yapılır?

Başvurular www.anadolu-uni.de web sayfası üzerinde yer alacak link üzerinden 21 Ağustos 2017 - 15 Eylül 2017 tarihleri  arasında yapılacaktır.

Başvuru için detaylı bilgileri içeren kılavuz web sayfası üzerinde, kayıt için gerekli belgelere ilişkin açıklamalar  ise sistem tarafından öğrenci adaylarına PDF belge olarak verilecektir. Bu nedenle 21 Ağustos 2017 tarihinden önce sistem üzerinden başvurunuzu yapmadan; Batı Avrupa Bürosuna herhangi bir belge göndermeyiniz.

Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programına yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının başvurularını yukarıdaki tarihler arasında yapmaları gerekmektedir. Bu tarihlerin dışında başvuru mümkün olamayacaktır.